SHARE WEEK | BLOG

Nie cierpię łańcuszków – powiedziałby smerf  Maruda… Ale wiecie, że mi bliżej do Smerfetki, zatem raz kozie śmierć… wchodzę w to! Tym bardziej, że moje typy to perełki!

 

SHARE WEEK – z czym to jeść?

 

 

SHARE WEEK to autorski pomysł Andrzeja Tucholskiego polecania blogerów przez blogerów. Największy taki projekt w Polsce. Przygotowujesz swoje typy, wchodzisz na stronę Andrzeja, wypełniasz formularz, klik i wysłane. Zgłoszenia są przyjmowane od 6. do 19. kwietnia 2020. Pomysłodawca zbierze zgłoszenia i opublikuje podsumowanie, zrobi statystyki, listy polecające… takie tam.

 

Można oczywiście grać na skrzypcach indywidualizmu jestem jedynym brylantem w koronie… tyle że jak się przyjrzeć, znajdziemy w niej: diamenty, rubiny, szmaragdy, szafiry, perły oraz cudny bursztyn… nie mówiąc o złotej, srebrnej czy miedzianej oprawie.

Narzekamy na trudne, kruche więzi … ale one nie wzięły się z zarazy. Ona je tylko uwypukliła. I co z tego? Lekarstwem nie jest lament, ale działanie. Każdy czas jest dobry by budować relacje.

 

 

SHARE WEEK – SMART cel?

 

 

Jak się ma cel SMART z klasyki zarządzania do projektu Tucholskiego? Jak dżem z róży do puszystego pączka. SMART – Blog Share Week:

 • Skonkretyzowany (ang. Specific) – polecamy BLOGI, pokazujemy gdzie nam serce gra na skrzypcach;
 • Mierzalny (ang. Measurable) – każdy poleca trzech blogerów, a na koniec powstaje… ogólnopolski ŁAŃCUSZEK BLOGÓW, czyli siatka możliwości;
 • Osiągalny (ang. Achievable) – ambitne, ale nie przestrzelone zadanie  – NAJTRUDNIEJSZE chyba jest wybranie tylko TRZECH ludzi;
 • Istotny (ang. Relevant) – jaką istotną wartość ma projekt Share Week dla realizujących go czyli dla mnie? BLOGOSFERA SIĘ OTWIERA – znaczy poznajemy się, polecamy się, otwieramy szerzej oczy i uszy na innych, który robią to, co my.
 • Określony w czasie (ang. Time-bound) – czas zgłoszeń jest określony w warunkach akcji, relatywnie szybki obrot informacji na OSI WYSŁAŁAM – OTRZYMAŁAM.

 

 

Moje polecenia SHARE WEEK 2020

 

 

Trzech LUDZI – trzy BLOGI. Cenię tych autorów jako wspaniałych ludzi oraz specjalistów, którzy hojnie dzielą się wiedzą. 

 

 1. KAROLAKOWO

 

tworzy Justyna Karolakczłowiek, pisarz i redaktor, autorka wydanych powieści: Tropiąc jednego wilka (2012), Głowa do pokochania (2015), Mowa kruka (2016), Kobiety i szatani  (2019) oraz licznych tekstów literackich i publicystycznych, szef działu literackiego serwisu kulturalnego Toster Pandory, bloga Karolakowo, podcastu Głowa pisarza, współtwórca razem z literaturoznawcą Wojciechem Elszynem unikatowego kursu dla pisarzy warsztatpisarza.pl oraz dwóch grup okołoliterackich na Facebooku – Redaktorzy, edytorzy, pisarze i inni i Niebieskie pingwiny oraz grupy dla miłośników filmu – Sałatka filmowa.                             

Za perspektywę spojrzenia na sztukę, pokłady wiedzy i rozrzutny zmysł społecznika.

I jeszcze dlaczego?  Bo przywraca literaturze pięknej puls.

 

 

 1. KONTRARIANIE     

 

 

tworzy Agnieszka Czachor pisarka, autorka dwóch zbiorów opowiadań Ciśnij piorunem nawet w śmierć  (2009) i Świerszcze wybielone na kość  (2017), recenzji książek w cyklu W żakiecie na Facebooku.                                       

Za punkt widzenia kontra utartym schematom.

Co mnie tu urzeka? Świetne pióro, gęstość słowa, historie ludzkie, zanurzone w doświadczeniu i wyobraźni, odkrywanie lęków drzemiących pod grubą warstwą dobrego samopoczucia. 

 

 

 1. MESSY HEAD

 

 

tworzy Małgorzata Kalbarczyk-Leonczuk. Copywriting wydawał mi się bezdusznym mechanizmem za plecami dużych, tnący małych jak brzytwa. Do czasu spotkania Małgosi. 

Za zmysł do wyłuszczania sedna spraw, promowania innych szermierzy słowa, dzielenia się wiedzą z zakresu copywritingu i content marketingu. I to urocza kobieta i mama.

Co mnie wbiło w buty? Nie mam pojęcia jaką lupę wytrzasnęła i mnie wylukała w oceanie netu;)

 

16. kwietnia 2020

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone

 

1 Odpowiedź
 • Goga
  17 kwietnia, 2020

  Dziękuję! 🙂

  • Olga Bartnik
   17 kwietnia, 2020

   Goga, z przyjemnością:) Olga

 • Szczęśliwa Siódemka
  17 kwietnia, 2020

  Wszystkie blogi znam i lubię 🙂 Świetny wybór!

  • Olga Bartnik
   17 kwietnia, 2020

   Cześć Sylwia, szkoda, że można tylko trzy:) Pozdrawiam, Olga

 • Agnieszka Czachor
  17 kwietnia, 2020

  Olga zrobiłaś mi ogromną niespodziankę, dziękuję serdecznie 🙂

  • Olga Bartnik
   17 kwietnia, 2020

   Agnieszka, z przyjemnością:) Pozdrawiam, Olga

 • Weronika Ska
  18 kwietnia, 2020

  Z podanych blogów nie znam ani jednego.

  • Olga Bartnik
   19 kwietnia, 2020

   Cześć Weronika, dzięki za komentarz, tym bardziej warto je promować, by inni je poznali 🙂
   Pozdrawiam, Olga

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.